الگوریتم جدید

تغییرات الگوریتم جدید گوگل – 12 شهریور 95

تغییرات الگوریتم جدید گوگل – 12 شهریور 95

آخرین الگوریتم جدید گوگل که به نظر در تاریخ حدودی 12 شهریور ماه (1395) به مرحله اجرا گذاشته شده است ، تغییرات بسیار محسوسی در رتبه بندی سایت ها در گوگل و سئو سایت داشته است. بنظر می رسد گوگل رنک الگوریتم جستجویش را بهینه سازی کرده است، لذا بسته به اینکه تغییرات اعمال شده چقدر مرتبط به سئو سایت شما باشد، ممکن است به رنکی بالاتر ارتقا یا به رنکی پایینتر تنزل یافته باشید. گوگل هنوز این موضوع را تایید نکرده است اما برپایه شایعات بسیاری که در محیط های سئو مطرح شده است بنظر می رسد که آپدیتی در حال رخ دادن است.

پیشنهاد می کنم حتما به صورت کامل این پست را مطالعه کرده و تا یک ماهی به صورت مداوم به آن سر بزنید چرا که بنده در حال حاضر فقط نتایج تحلیل 4 روز گذشته خویش را منتشر می کنم و هر مورد جدیدی که به آن برسم را در همین مطلب بروزرسانی خواهم کرد.

شایعاتی طی روزهای گذشته درمورد تغییرات عجیب الگوریتم جدید گوگل به وجود آمده است که البته به نظر بنده اصلا عجیب نیست، چراکه از ماه ها پیش میشد این موارد را پیشبینی کرد.

آنطور که مشخص است، دو آپدیت در 24 ساعت رخ داده است، آپدیت اصلی مرتبط با هسته موتور جستجو وب است و بروزرسانی دوم بر روی رنک محلی گوگل اعمال شده است و همچنین بنظر نمی رسد که تغییرات برای صنعت خاصی اعمال شده و تمامی موضوعات و صنایع را در بر می گیرد.

حس من به من میگوید که این تغییرات، آپدیت پنگوئن نیست بلکه مجددا تغییرات هسته ای در موتور جستجو اتفاق افتاده است و منتظریم از طرف گوگل اظهار نظری در این خصوص دریافت کنیم.

اکثر تماس هایی که با بنده صورت می گرفت از افت شدید رتبه سایت ایشان خبر می داد، این یعنی قطعا گوگل یا مجازات جدیدی برای سایت هایی خاص در نظر گرفته است و یا مورد یا موارد جدیدی را به معرض آزمون گذاشته است.به همین سبب شروع به تحلیل تغییرات سایت ها کردم و فعلا موارد زیر را به عنوان آخرین تغییرات الگوریتم جدید گوگل می توانم در اختیار شما قرار دهم :

  • همانند یک بروزرسانی سال گذشته گوگل، در این بروزرسانی نیز گوگل به شدت به تعداد بک لینک ها دقت کرده است و سایت هایی که تعداد بک لینک های بیشتری طی ماه های اخیر دریافت کرده اند را چندین و چند رتبه بالا آورده است.

این مهم عموما ثبات نخواهد داشت.همواره هر وقت گوگل در طی یک بروزرسانی الگوریتم خود بر روی بک لینک ها زوم کرده و سایت هایی را بالا آورده است، به دنبال پیشرفته تر کردن سیستم آنالیز بک لینک ها بوده و پس از دوره ای خاص همه سایت ها را به جایگاه اولیه خود بازگردانده و یا نتیجه اصلی آزمون خود را به رتبه بندی جدید تبدیل کرده است.

به عنوان مثال ممکن است گوگل همکنون که براساس تعداد تولید بک لینک در ماه های گذشته سایت ها را رتبه بندی کرده است، پس از به نتیجه رسیدن و گذشت حداقل سه ماه به کیفیت ساخت لینک (همچون همیشه) دقت بیشتری داشته باشد و یا حتی ممکن است بخواهد متقلبان را بشناسد … !

  • گوگل در الگوریتم جدید خود دیگر در همه زمان ها در موبایل ها، هنگام جستجو در سایت گوگل عبارت mobile-friendly را نمایش نمی دهد !!! این خیلی عجیب و مهم است.پیشنهاد می کنم در اسرع وقت سایت خود را 100% ریسپانسیو کنید چرا که گوگل شش ماه قبل هم از طریق دیگری مهم بودن داستان نمایش واکنشگرای سایت ها در موبایل را یادآور شده بود.(اگر امیر قمصری را فرد مورد اطمینان خود در آموزش سئو می دانید لطفا این تذکر من را جدی بگیرید)
  • بررسی دقیق ارورهای حاصل Structured Data مورد دیگری بوده که گوگل به آن دقت داشته است.فعلا برای سایت هایی که از این داده ها برای راهنمایی گوگل استفاده نمی کنند جریمه ای در نظر گرفته نشده است، ولی برای سایت هایی که اشتباه استفاده کرده اند جریمه سنگینی (به اندازه ایندکس نکردن پست های جدید) در نظر گرفته است.
  • اگر طی روزهای گذشته به بخش ارورهای سایت خود (Crawl Errors) مراجعه نکرده اید، حتما و حتما همین الان مراجعه نمایید و مخصوصا به تب Smartphone دقت بیشتری داشته باشید.این بخش ممکن است در الگوریتم جدید گوگل ارورهای جدیدی را برای شما نمایش داده باشد که تعدادشان زیاد است و باید هر چه سریعتر مرتفع گردد.
  • گوگل به نظر تاثیر بک لینک های نامرتبط را کاهش داده و مخصوصا برای بک لینک هایی که در سایت های غیر از سایت های محلی (ایرانی) ساخته شده اند ، ارزش بسیار پایینی در نظر گرفته است.در طی چند روز گذشته چندین سایت ایرانی که ورودی های گوگل بسیار زیادی داشتند با افت شدید ورودی مواجه شدند و تحلیل بنده بر روی سایت آن ها نشان می دهد یکی از دلایلی اصلی این افت ، خرید هزاران بک لینک دائمی خارجی برای سایتشان بوده است …

با توجه به اینکه در طی هفته روزهای گذشته وب مستران سراسر دنیا و همچنین سئو کاران به قطعیت از تغییرات الگوریتم گوگل خبر می دادند، درحالیکه در فروم گوگل هیچ اطلاع رسانی نشد و یا توسط هیچ فرد معتبری از گوگل این بحث تایید نشد، بالاخره از تیم PR گوگل در صفحه توئیت John Mueller جملات کوتاهی اطلاع رسانی شد :

اتفاق خاصی رخ نداده ! ما همیشه برای بهتر شدن کار می کنیم !

این فرد هم عملا مثل همیشه هیچ پاسخ قانع کننده ای در مورد الگوریتم جدید گوگل به سوالات نداده است (البته این روند همیشگی مدیران گوگل است) ولی در هر حال کاملا مشخص است این تغییرات الگوریتم گوگل هیچ ربطی به الگوریتم پنگوئن ندارد.

منبع: http://www.newseo.ir

The following two tabs change content below.
طراحی و برنامه نویسی نرم افزارهای کاربردی تحت شبکه و تحت ویندوز و طراحی و برنامه نویسی انواع وب سایت تماس: 09156241303 - 09353656484

Latest posts by ایمان فلاح (see all)