دامنه

نکات مهم برای انتخاب نام دامنه مناسب

نکات مهم برای انتخاب نام دامنه مناسب

اسم دامنه سایت انتخاب شده باید به سهولت نوشته شود

انتخاب یک دامین این روز ها بسیار مشکل شده است پبدا کردن یک دامین که بتوان ان را با آسانی نوشت سخت شده است اما باید دامنه که بشه به اسانی نوشت پیدا کرد تا بتوان در دنیای مجازی به موفقیت ها دست یافت.سعی کنید از کلمات عامیانه استفاده کنید و پیشناهد من به شما اینه که تلفظ دامنه انتخاب شده شما با املا ان یکی باشد هم برای به یاد ماندن در ذهن بییننده سایت شما.

 کوتاه بودن نام دامنه مهم است

حتی المکان سعی کنید برا ی سهولت کاربران و اشتباه تایپ نشدن دامین از طرف کاربران دامنه مورد نظر کوتاه باشد. همچنین به ذهن سپرده شدن دامین های بلند و پیچیده بسیار دشوار است.در نتیجه باید دامین خود را کوتاه انتخاب کنید.

به کار بردن کلمات موثر و کلیدی

باید از کلماتی که زمینه خدمات شما رو معرفی می کند استفاده کنید به ظور مثال شرکت شما در زمینه فروش نرم افزار فعالیت دارد میتوانید از software یا downloadsaftware استفاده کنید این نام شامل کلمات کلیدی می شود که کاربران سطح اینترتنت در موتور های جستجو گر به دنبال  خدمات یا محصولات ان میگردند که این کار باعث بهبود رتبه شما در موتور های جستجوگر هم میگردد و به مرور زمان بازدید کننده هایی بسیاری از این طریق به سایت شما معرفی میشوند.

منطقه و محلیت در دامنه

جدیدا گوگل یه امکانات منحصر به فرد در داخل موتور های جستجو گر خود قرار داده برای کسانی که کسب وکارشان محلی است مثلا شما مغازه داخل خیابان ولیعصر دارید میتوانید دامین خود را valiasrtehran.ir ثبت نمایید تا مشتریانتان شما را بهتر راحتر ب خاطر بسپارند

اسم دامین باید به راحتی به خاطر سپرده شود

هزاران هزار دامین ثبت شده است ، داشتن یک دامین که ملکه دهن شود بسیار مهم است. زمانی که  دامنه انتخاب کردید نظر اطرافیان خود را درباره آن جویا شوید تا از جذابیت و تاثیرگذاری روی آنها اطلاع پیدا کنید.

از پسوند مناسب برای ثبت دامنه استفاده کنید:

کلماتی که انتهای دامین هستند مثل .net  .com t گفته می شود و هر کدوم کاربرد های خاض خودشون دارند. و باید پسوند های مناسب برای سایت خود انتخاب کنیم. برخی از پسوندها و کاربرد آنها در ادامه آمده است:

  • co : مناسب برای  ارگان ها و شرکتها و تجارتها

  • info : سایتهای خبری و اطلاع رسانی

  • net : سایتهای فنی و زیرساختهای اینترنت

  • org : مناسب برای سازمانهای غیرتجاری و غیرانتفاعی

  • biz : مناسب برای سایتهای تجارت الکترونیکی

  • me : مناسب برای وبلاگ، رزومه و یا سایتهای شخصی

منبع: http://themeline.ir

The following two tabs change content below.
طراحی و برنامه نویسی نرم افزارهای کاربردی تحت شبکه و تحت ویندوز و طراحی و برنامه نویسی انواع وب سایت تماس: 09156241303 - 09353656484

Latest posts by ایمان فلاح (see all)