ریدایرکت 301

کاربرد ریدایرکت ۳۰۱ در سئو سایت

ریدایرکت ۳۰۱ (۳۰۱ redirect) در سئو سایت :

گاهی برای مالکین و مدیران وب سایت ها شرایطی پیش می آید که تصمیم به تغییر دامنه سایت خود می کنند و در چنین شرایطی سئو سایت شدیدا تحت تاثیر قرار می گیرد . چرا که یک سایت قدیمی که شاید به سئو آن بسیار توجه شده باشد از بین می رود و یک سایت تازه جای آن را می گیرد که صفحات آن هنوز حتی ایندکس نشده است . البته راه هایی برای افزایش ایندکس صفحات سایت وجود دارد ، اما روش موثر و منطقی تر برای جلوگیری از صدمات وارده به سئو سایت ، استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ است .

استفاده از ریدایرکت سبب حفظ شدن اعتبار صفحات سایت شما می شود و از هدر رفتن زحماتی که برای سئو سایت خود کشیده اید جلوگیری می کند . اگر برای انتقال صفحات سایت خود به دامنه جدید از ریدایرکت ۳۰۱ استفاده نکنید ، رتبه و اعتباری که سایت قدیمی شما بدست آورده بود به طور کامل از دست خواهد رفت .

کاربرد ۳۰۱ ریدایرکت (۳۰۱ redirect) در سئو سایت

ریدایرکت ۳۰۱ چگونه عمل می کند ؟

ریدایرکت به معنی تغییر مسیر است . هنگامی که ربات های خزنده گوگل به صفحاتی میرسند که به آدرس دیگری ریدایرکت شده است ، خزنده ها نیز آن مسیر را دنبال می کنند و متوجه می شوند که آن صفحه به آدرس جدید منتقل شده است . کد ۳۰۱ نشان دهنده تغییر دایمی آدرس صحه مربوطه به آدرس جدید است . درواقع استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ سبب می شود که سئو سایت شما پایین نیاید ، ترافیک سایت قبلی شما از دست نرود و به سایت جدید منتقل شود .

در شرایطی که از سیستم مدیریت محتوای جوملا ، دروپال یا وردپرس استفاده می کنید از قطعه کد زیر برای ریدایرکت ۳۰۱ استفاده نمایید :

php?>

header(“HTTP/1.1 301 Moved Permanently”)

header(“Location: http://example.com/newpage.html”)

exit()

<?

در asp.ne از قطعه کد زیر استفاده کنید :

Response.Status=”301 Moved Permanently”;

Response.StatusCode=301;

Repoonse.AddHeader(“Location”,”http://newaddress.com”);

Reposonse.End();

 

نکته مهمی که در ریدایرکت ۳۰۱ توجه به آن لازم است ، انتقال یک به یک صفحات به این روش است . یعنی تنها انتقال ریدایرکت صفحه اصلی سایت ، کمکی به سئو سایت جدید شما نخواهد کرد .

منبع: https://seo-siteoptimization.com

The following two tabs change content below.
طراحی و برنامه نویسی نرم افزارهای کاربردی تحت شبکه و تحت ویندوز و طراحی و برنامه نویسی انواع وب سایت تماس: 09156241303 - 09353656484

Latest posts by ایمان فلاح (see all)

3 دیدگاه در “کاربرد ریدایرکت ۳۰۱ در سئو سایت”

    • ایمان فلاح

      ریدایرکت انواع متفاوتی دارد که از هر نوع آن هدف خاصی دنبال می شود. در این آموزش از میان انواع رایج ریدایرکت، فقط به دو نوع کاربردی و مفید آن یعنی ریدایرکت ۳۰۱ و ریدایرکت ۳۰۲ می پردازیم. هر دو نوع ریدایرکت ۳۰۱ و ریدایرکت ۳۰۲ ، مشابه هم عمل می کنند و در هر دو نوع، هم کاربر و هم خزنده های موتورهای جستجوگر از آدرس قدیم به آدرس جدید منتقل می شوند. اما ریدایرکت ۳۰۱ به معنی انتقال دائم و همیشگی است در حالی که ریدایرکت ۳۰۲ به معنی انتقال موقت است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.