seo-vs-sem

تفاوت SEM و SEO در چیست ؟

تفاوت SEM و SEO در چیست ؟

عبارت های SEM و SEO در رابطه با موتور های جستجو زیاد استفاده می شوند . بسیاری از کاربران تفاوت و معنای دقیق این دو اصطلاح را نمی دانند . در این مقاله به معرفی و بررسی این اصطلاحات خواهیم پرداخت .

بررسی SEO :

بهینه سازی وب سایت یا سئو به مجموعه ای از اقدامات که بر روی سایت انجام می شودو موجب افزایش بازدید سایت از طریق موتور های جستجوگر می گردد ،گفته می شود . سئو سایت در اصل استخراج کلمات کلیدی ، اصلاح کدها ، ایجاد لینک ، تولید محتوا و … است .

بررسی SEM :

معادل فارسی آن عبارت بازاریابی در موتور های جستجوگر می باشد و واژه ای کلی تر از سئو وب سایت می باشد و موجب بالا رفتن میزان فروش در وب سایت توسط موتور های جستجوگر خواهد شد . در اصل بازاریابی به کمک موتور های جستجوگر می باشد و از دو بخش تشکیل شده است : 1) تبلیغات کلیکی یا ( PPC )       2) بهینه سازی سایت

مهم ترین اقدامات در زمینه SEM :

•    اصلاح ساختار وب سایت
•    انتخاب کلمات کلیدی مناسب
•    بررسی وضعیت فعلی وب سایت و رقبای سایت
•    تنظیم عناوین و متا های وب سایت
•    بهینه سازی سایر عناصر طراحی سایت
•    تحلیل آمار وب سایت طراحی شده

بررسی مزیت های SEM :

سرعت بالای     آن در مقایسه میان SEO و SEM بسیار چشم گیر می باشد . اگر می خواهید در مدت زمان کوتاه بازدید کنندگان زیادی داشته باشید با پرداخت هزینه به آن خواهید رسید اما در سئو سایت به زمان و صبر و حوصله بیشتری برای رسیدن به موفقیت نیاز دارید .

بررسی معایب SEM :

در SEM زمان و هزینه زیادی برای ورود بازدیدکنندگان به سایت صرف می شود . آنها در وب سایت شما با چه چیزی مواجه خواهند شد؟ شما آنها را به سایت تان دعوت نموده اید و انتظار دارند که اطلاعات مورد نظرشان را براحتی بیابند اما آیا دسترسی به مطالب در طراحی وب سایت شما آسان و سریع است؟ آیا چیزی که تبلیغ نموده اید در سایت شما وجود دارد؟ شما در آن تنها چند ثانیه برای جلب رضایت بازدیدکنندگان دارید و اگر آنچه را میخواهند ارائه ندهید به سرعت از سایت شما خارج خواهند شد و به سایت دیگری میروند.

منبع: http://www.npco.net

The following two tabs change content below.
طراحی و برنامه نویسی نرم افزارهای کاربردی تحت شبکه و تحت ویندوز و طراحی و برنامه نویسی انواع وب سایت تماس: 09156241303 - 09353656484

Latest posts by ایمان فلاح (see all)